Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 27 спасявания при победата

...

Александър Георгиев със силен мач при победа на Колорадо

Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 27 спасявания при успеха на Колорадо Аваланч с 5:2 над Уинипег Джетс, с която " лавините " изравниха серията от плейофите в Националната хокейна лига на Съединени американски щати и Канада (НХЛ) преди третата среща.

Артури Лехконен записа гол и асистенция за Аваланч, които губеха с 1:2, само че вкараха три гола в последните 5:44 минути на втората третина. Георгиев пък направи отличен мач, откакто позволи седем попадения от 23 удара в първия дуел сред двата тима.

Майлс Ууд, Зак Паризи, Джош Мансън и Валери Ничушкин вкараха останалите голове за тима на Колорадо, а Давид Густафсон и Марк Шайфели се разписаха за Уинипег.

Картър Верхеге вкара 2:59 минути след началото на продължението и Флорида Пантърс завоюва с 3:2 против Тампа Бей Лайтнинг в различен мач във вторник вечер. Това бе 11-а поредна победа в плейофите за Пантърс, когато мачовете приключват с спомагателна част.

Сам Бенет и Верхеге записаха по гол и асистенция, а Владимир Тарасенко означи третото попадение за Пантърс, които водят с две победи в серията. Сергей Бобровски отрази 21 удара и позволи голове против Брейдън Пойнт и Стивън Стамкос.

Джак Рослович и К`Андре Милър бяха точни през 4:26 минути във втората третина и Ню Йорк Рейнджърс победи Вашингтон Кепитълс с 4:3 в мач от плейофите на изток. Винсънт Трочек и Майка Зибанеджад бяха точни в първата третина за нюйоркчани, които взеха задатък от два мача в серията.

Антъни Бовилие и Филип Форсберг записаха по гол и асистенция за победа на Нешвил Предатърс с 4:1 против Ванкувър Канъкс, с което серията сред двата тима бе изравнена след втория мач.